Custom Boiler Fin Tubes With Sand Blasted Surface For High Temperature Resistance
担当者 : LI
電話番号 : +86 13861879136
ワッツアップ : +8613861879136
|
詳細情報 |
|||
| 終わり: | プレーンエンド、ベベルエンド | チューブ直径: | 10mm - 50mm |
|---|---|---|---|
| finThickness: | 0.1mm - 0.5mm | アフター保証サービス: | スペアパーツ |
| アイテム: | 主要な熱交換器 | 治療を終了します: | 、斜角を付けられる、急に燃え上がる通される、拡大される |
| スタッドの高さ: | 10-45mm | パッキング: | 鉄鋼フレームの木製ケース |
| 裸管の厚さ: | 0.6-1.2mm | 裸の管材料: | 炭素鋼、ステンレス鋼 |
| ハイライト: | Energy Saving Finned Tube,Stainless Steel Finned Tube,Carbon fin tube manufacturer |
||
製品の説明
| Parameter | Details |
|---|---|
| Product Name | Energy Saving Boiler Finned Tube |
| Tube Material | Carbon steel, Stainless steel |
| Fin Shape | Square, Rectangular |
| Tube Diameter | 25 mm to 89 mm |
| Fin Height | 8 mm to 30 mm |
| Fin Thickness | 1 mm to 5 mm |
| Operating Temperature | Up to 600°C |
| Pressure Rating | Suitable for high-pressure systems |
| Surface Treatment | Anti-corrosion coating (optional) |
| Application Equipment | Boilers, economizers, heat exchangers |
あなたのメッセージを入れて下さい