Compact Boiler Economizer For Efficient Heat Exchange Solutions
Contact Persoon : LI
Telefoonnummer : +86 13861879136
WhatsApp : +8613861879136
| Min. bestelaantal : | 1 | Prijs : | Bespreekbaar |
|---|---|---|---|
| Verpakking Details : | Er worden verschillende verpakkingsmethoden toegepast, afhankelijk van de verschillende vervoerswijz | Levertijd : | 30 dagen |
| Betalingscondities : | L/c, d/p, d/a, t/t |
| Plaats van herkomst: | China | Merknaam: | Xinjie |
|---|
|
Gedetailleerde informatie |
|||
| Verbrandingstype: | Roosterverbranding of wervelbed | Geluidsniveau: | Onder 75 dB |
|---|---|---|---|
| De temperatuur van het outputwater: | 170-225℃ | Ontwerpdruk: | 12,5 bar, 20 bar, 25 bar |
| brandstoftype: | Biomassa (houtsnippers, pellets, landbouwafval) | Onderhoudsinterval: | Om de 6 maanden |
| Controlesysteem: | Geautomatiseerde besturing met PLC | Brandstofvochtgehalte: | Onder 30% |
| Druk: | Lage druk | Installatietype: | Binnen of buiten |
| Markeren: | 25 Bar Boiler Economizer,20 Bar Boiler Economizer,12.5 Bar economizer working in boiler |
||
Productomschrijving
| Item | Details |
|---|---|
| Product Name | Advanced Boiler Economizer |
| Material | Carbon steel, alloy steel, stainless steel |
| Tube Design | Optimized heat exchange tube structure |
| Tube Diameter | 25 mm to 89 mm |
| Wall Thickness | 3 mm to 10 mm |
| Operating Temperature | Up to 700°C |
| Pressure Rating | Suitable for medium to high pressure |
| Surface Treatment | Anti-corrosion coating (optional) |
| Application | Boiler heat recovery systems |
| Manufacturing Standard | ASME, EN, or GB standards |
Ga Uw Bericht in