Compact Boiler Economizer For Efficient Heat Exchange Solutions
담당자 : LI
전화 번호 : +86 13861879136
왓츠앱 : +8613861879136
|
상세 정보 |
|||
| 연소방식: | 화격자 연소 또는 유동층 | 소음 수준: | 75dB 이하 |
|---|---|---|---|
| 출력 물 온도: | 170-225C | 설계압력: | 12.5바, 20바, 25바 |
| 연료 유형: | 바이오매스(우드칩, 펠렛, 농업폐기물) | 유지보수 간격: | 6 개월마다 |
| 제어 시스템: | PLC를 이용한 자동 제어 | 연료수분함량: | 30% 이하 |
| 압력: | 저기압 | 설치 유형: | 실내 또는 실외 |
| 강조하다: | 25 Bar Boiler Economizer,20 Bar Boiler Economizer,12.5 Bar economizer working in boiler |
||
제품 설명
| Item | Details |
|---|---|
| Product Name | Advanced Boiler Economizer |
| Material | Carbon steel, alloy steel, stainless steel |
| Tube Design | Optimized heat exchange tube structure |
| Tube Diameter | 25 mm to 89 mm |
| Wall Thickness | 3 mm to 10 mm |
| Operating Temperature | Up to 700°C |
| Pressure Rating | Suitable for medium to high pressure |
| Surface Treatment | Anti-corrosion coating (optional) |
| Application | Boiler heat recovery systems |
| Manufacturing Standard | ASME, EN, or GB standards |
당신의 메시지에 들어가십시오