Custom Boiler Fin Tubes With Sand Blasted Surface For High Temperature Resistance
담당자 : LI
전화 번호 : +86 13861879136
왓츠앱 : +8613861879136
|
상세 정보 |
|||
| 냉각제: | R404A/R507 | 작동 온도: | 70 ℃ |
|---|---|---|---|
| 합금 여부: | 합금인가요? | 패키지: | 표준 항해에 적합한 패키지 |
| 기계 시험 보고서: | 제공 | 핀 유형: | G 핀 튜브,L 핀 튜브 |
| 등급: | C1020/C1100/C1200/C1220/TU1/TU2/T2 | 응용 분야: | 냉동부품, 열교환기 |
| 스터드 OD: | 6-16mm | 길이: | 3-12m |
| 강조하다: | Corrosion Resistant h type finned tubes,High Temperature Resistance h type finned tubes,16mm g type finned tubes |
||
제품 설명
| Product Name | H Type Finned Tube |
|---|---|
| Material | Carbon steel, alloy steel, stainless steel |
| Fin Type | H type fin design |
| Tube Diameter | 25 mm to 89 mm |
| Fin Height | 10 mm to 35 mm |
| Fin Thickness | 1 mm to 4 mm |
| Operating Temperature | Up to 650°C |
| Pressure Rating | Suitable for medium to high pressure |
| Surface Treatment | Anti-corrosion coating (optional) |
| Application | Boiler economizers, heat exchangers |
당신의 메시지에 들어가십시오