Custom Boiler Fin Tubes With Sand Blasted Surface For High Temperature Resistance
담당자 : LI
전화 번호 : +86 13861879136
왓츠앱 : +8613861879136
|
상세 정보 |
|||
| 베이스 튜브 길이: | 0~22m | 색상: | 은, 검정색, 공장은 끝났습니다 |
|---|---|---|---|
| 핀 높이: | 0.5mm ~ 3mm | 작동 압력: | 최대 10MPa |
| 작동 온도: | 70 ℃ | 사양: | 맞춤형 |
| 열 전달 효율: | 평활관에 비해 20~50% 향상 | 핀 두께: | ~0.3 |
| 길이: | 500mm ~ 6000mm | 온도 범위: | -50°C ~ 300°C |
| 강조하다: | 0.5mm Finned Tube,3mm Finned Tube,ASME fin tube manufacturer |
||
제품 설명
| Item | Details |
|---|---|
| Product Name | H Type Boiler Finned Tube |
| Fin Type | H type double fin structure |
| Material | Carbon steel, alloy steel, stainless steel |
| Tube Diameter | 32 mm to 76 mm |
| Fin Thickness | 4 mm to 10 mm |
| Fin Height | 10 mm to 30 mm |
| Operating Temperature | Up to 600 degrees Celsius |
| Pressure Rating | High pressure applications |
| Manufacturing Standard | ASME certification |
| Application | Boiler economizer, heat exchangers |
당신의 메시지에 들어가십시오