Compact Boiler Economizer For Efficient Heat Exchange Solutions
担当者 : LI
電話番号 : +86 13861879136
ワッツアップ : +8613861879136
|
詳細情報 |
|||
| 燃料の種類: | バイオマス(木チップ、ペレット、農業廃棄物) | 燃料貯蔵: | 統合サイロまたは外部ストレージ |
|---|---|---|---|
| メンテナンス間隔: | 3,000 ~ 5,000 稼働時間ごと | 使用圧力: | 1.0~1.25MPA |
| 熱力: | 4~35t/h | 排出基準: | EPA Tier 4 / EU エコデザイン |
| 設計効率: | 80%以上の高効率 | 使用圧力: | 25バールまで |
| 材料: | Q345R鋼板、高品質 | 灰の除去: | 自動灰抽出システム |
| ハイライト: | Corrosion Resistant economizer steam boiler,Industrial economizer steam boiler,Heat Recovery Systems economiser heat exchanger |
||
製品の説明
| Parameter | Details |
|---|---|
| Product Name | Corrosion Resistant Boiler Economizer |
| Material | Carbon Steel, Alloy Steel, Stainless Steel |
| Tube Type | Heat Exchange Tubes |
| Tube Diameter | 25 mm to 89 mm |
| Wall Thickness | 3 mm to 10 mm |
| Operating Temperature | Up to 700°C |
| Pressure Rating | Medium to High Pressure |
| Surface Treatment | Anti-Corrosion Coating or Galvanization |
| Application | Boiler Heat Recovery Systems |
| Manufacturing Standard | ASME, EN, or GB Standards |
あなたのメッセージを入れて下さい