1,5mm έως 5mm πάχους υπερθερμαντήρας ατμολέβητα για συστήματα σταθμών παραγωγής ενέργειας
| Heating Surface Area: | 5 m² - 200 m² | Connection Type: | Φλάντζα, Συγκολλημένο |
| Heat Transfer Area: | Διαφέρει ανάλογα με το μοντέλο, συνήθως 10-200 m² | Material: | Χάλυβα άνθρακα, κράμα χάλυβα, ανοξείδωτο χάλυβα |
| Application: | Μονάδες ηλεκτροπαραγωγής, βιομηχανικοί λέβητες, ατμοστρόβιλοι | Maintenance: | Απαιτείται περιοδικός έλεγχος και καθαρισμός |
| Operating Temperature: | Μέχρι 650°C | Function: | Αυξήστε τη θερμοκρασία του ατμού πέρα από το σημείο κορεσμού |
| Tube Thickness: | 1,5mm έως 5mm | Tube Diameter: | 15mm έως 50mm |
| High Light: | Υπερθερμαντήρας ατμολέβητα 5mm,Υπερθερμαντήρας ατμολέβητα 1,5mm |
||
Εισαγωγή του προϊόντος
Το Superheater κατασκευάζεται χρησιμοποιώντας υλικά υψηλής ποιότητας από χάλυβα άνθρακα, κράμα χάλυβα ή ανοξείδωτο χάλυβα για να εξασφαλιστεί εξαιρετική αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες, πίεση και διάβρωση.Η βελτιστοποιημένη διάταξη σωλήνων και η προηγμένη σχεδίαση μεταφοράς θερμότητας επιτρέπουν στον υπερθερματητή να απορροφά αποτελεσματικά θερμότητα από τα αέρια καύσης και να την μεταφέρει σε ατμόΟ Superheater έχει σχεδιαστεί για συνεχή λειτουργία σε απαιτητικά περιβάλλοντα, παρέχοντας σταθερή απόδοση και μακρά διάρκεια ζωής.Η κατασκευή με ακρίβεια εξασφαλίζει ισχυρή ακεραιότητα συγκόλλησης και σταθερή απόδοση μεταφοράς θερμότητας.
Εφαρμογές
Ο υπερθεραπευτής χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, βιομηχανικά λέβητα ατμού και συστήματα θερμικής ενέργειας.Το Superheater παίζει ζωτικό ρόλο στην αύξηση της θερμοκρασίας του ατμούΧρησιμοποιείται συνήθως σε βιομηχανίες όπως η παραγωγή ενέργειας, η πετροχημική επεξεργασία, η μεταλλουργία και η κατασκευή.Η προσαρμοστικότητα του το καθιστά κατάλληλο για ένα ευρύ φάσμα παγκόσμιων βιομηχανικών εφαρμογών.
Παράμετροι προδιαγραφών
| Άρθρο | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Υπερθέρμανση θερμαντήρα ατμού |
| Υλικό | Άξονα από χαλύβδινο |
| Τύπος σωλήνα | Μηχανοκίνητα οχήματα |
| Διάμετρος σωλήνα | 25 mm έως 76 mm |
| Μύθος τοίχου | 3 mm έως 10 mm |
| Θέρμανση λειτουργίας | Μέχρι 750 βαθμούς Κελσίου |
| Διορισμός πίεσης | Διορθωτικό για εφαρμογές υψηλής πίεσης |
| Αποδοτικότητα μεταφοράς θερμότητας | Υψηλή απόδοση |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Προαιρετική επικάλυψη κατά της οξείδωσης |
| Εφαρμογή | Συστήματα βελτίωσης της θερμοκρασίας του ατμού |
Πλεονεκτήματα
Ο υπερθερμαντής παρέχει εξαιρετική αποτελεσματικότητα μεταφοράς θερμότητας μετατρέποντας τον κορεσμένο ατμό σε υπερθερματισμένο ατμό, βελτιώνοντας την θερμική απόδοση και την ισχύ.Αυτό οδηγεί σε μεγαλύτερη απόδοση του συστήματος και μειωμένες απώλειες ενέργειας.
Ένα άλλο σημαντικό πλεονέκτημα του Superheater είναι η αντοχή του.διασφάλιση μακράς ζωής και αξιόπιστης λειτουργίας σε σκληρά περιβάλλοντα.
Επιπλέον, ο Superheater διαθέτει ένα ανθεκτικό και βελτιστοποιημένο σχεδιασμό που επιτρέπει αποτελεσματική απορρόφηση θερμότητας και σταθερή απόδοση.Η ευέλικτη διαμόρφωση του υποστηρίζει εύκολη ενσωμάτωση σε διαφορετικά συστήματα λέβηταΗ βελτιωμένη ποιότητα του ατμού που παρέχεται από το Superheater αυξάνει την απόδοση της τουρμπίνας και μειώνει τις απαιτήσεις συντήρησης.
Παγκόσμια αγορά
Ο Superheater εξάγεται ευρέως σε περιοχές όπως η Ασία, η Ευρώπη, η Βόρεια Αμερική και η Μέση Ανατολή.Το Superheater έχει γίνει η προτιμώμενη επιλογή για τις βιομηχανίες σε όλο τον κόσμο..
Συμπερασματικά, ο υπερθέρμανση υψηλής απόδοσης θερμοσίφων με ατμό για συστήματα σταθμών παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας παρέχει μια αξιόπιστη, αποτελεσματική,και υψηλής απόδοσης λύση Superheater για παγκόσμιες βιομηχανικές εφαρμογές ατμού και ενέργειας.